3 victorii pentru Merdia Biking Team într-un weekend!

Racerii de la Merida au reușit să obțină nu mai puțin de 3 victorii într-un singur weekend. Jose Hermida s-a impus în Spania pe o bicicletă Merida Big.Nine 29er, devansându-și competitorii în cursa ce a avut loc în Madrid.

Rudi van Houts și-a apărat cu succes titlul de campion național, fiind în continuare cel mai rapid racer de Cross Country din Olanda. Nu în ultimul rând, Gunn-Rita Dahle Flesja a fost cea mai rapidă la ultima cursă din Norvegia. Ralph Naf nu a fost la fel de norocos, suferind un accident în timpul cursei sale din Elveția.

Merida Biking Team este de asemenea prezentă și la prestigioasa competiție Transalp, prin Hannes Genze și Andreas Kugler. Aceștia sunt pe locul 4 în clasamanetul general, aflându-se la doar 47 de secunde de liderii clasamentului.