Trasee de biciclete în Dolomiți: fotografii spectaculoase

Fotografiile din galeria de mai jos sunt realizate de Gunther Linder, deținătorul Bike Hotel Linder. Este pasionat de biciclete și mai nou, de fotografie, așadar a încercat să surprindă cadre cât mai spectaculoase din zona în care locuiește. Zonă care de altfel este presărată de trasee de biciclete și la dezvoltarea cărora s-a muncit enorm în ultimii 15 ani. Iar lucrările continuă.

Printre serviciile sale oferite prin hotelul pe care-l conduce, se numără turele de enduro sau de freeride, deschise oricăror doritori. Mai multe despre hotel și turele oferite găsești pe site-ul hotelului.

Dragos Mitroi

Inițiatorul proiectului FreeRider.ro, are la activ peste 250 de biciclete testate și evaluate în mod obiectiv. Pedalează din 1998 pe mountainbike și din 2009, aproape zilnic, pe site-ul de față.

Share
Published by
Dragos Mitroi

Stiri Recente

Test Polar Street X – un ceas pentru viața activă, nu pentru obsesia de date

Polar Street X este genul de produs care îți lasă o impresie clară încă de la început: este un ceas…

o săptămână in urma

În inima Bucovinei: tot ce trebuie să știi despre cursele MTB de la Obciniada 2026

Obciniada nu e doar un festival de sport și muzică, și e o ocazie de a descoperi Bucovina, și dealurile…

o săptămână in urma

Tabără MTB pentru adulți la Câmpulung Muscel: MTB Skills Camp Boot Camp Level 1 (22–24 mai)

În perioada 22–24 mai, la Câmpulung Muscel, are loc MTB Skills Camp Boot Camp Level 1, o tabără dedicată cicliștilor…

o săptămână in urma