Scott reînnoiește colecția de pantofi

Cu dedicație pentru echipa de WorldTour pe care o sponsorizează, Orica GreenEdge, cei de la Scott au lansat o nouă pereche de pantofi de ciclism.

Chiar dacă atrag atenția prin aspect, pantofii de șosea premium replica Team Orica-GreenEdge impresionează și prin noile trăsături funcționale, mai ales în ceea ce privește confortul și prinderea piciorului. Sistemul de prindere care se bazează pe tehnologia BOA asigură că pantoful și piciorul tău vor face un corp comun, iar talpa de carbon high-modulus va transmite cu eficiență puterea cu care apeși spre pedale. De asemenea, merită să amintim și de secțiunile de plasă care permit piciorului să respire. Prețul pentru această pereche va fi în jurul a 300$ și o vei putea găsi pe piață începând cu iarna viitoare.

Traian Goga

Traian Goga este redactor FreeRider.ro încă de la începuturile revistei și reprezintă una dintre vocile care contează în ciclismul românesc.

Share
Published by
Traian Goga

Stiri Recente

Dynamic Turblo 2 – mini-pompă electrică pentru bicicletă

Dynamic Turblo 2 este o pompă electrică compactă și foarte ușoară, destinată umflării rapide a…

3 zile in urma

Sinaia se descoperă altfel: o zi pe bicicletă între munte, istorie și cultură

La final de august, Sinaia îi invită pe iubitorii de ciclism, natură și aventură să…

4 zile in urma

Delta Dunării pe gravel – 200 km printr-un tărâm cum nu mai există în Europa

Nu știu exact cum să încep altfel decât simplu: Delta Dunării pe bicicletă este ceva…

o săptămână in urma