DeLorean debutează în lumea bicicletei

Producătorii renumitului autoturism DeLorean s-au întors, de această dată cu un vehicul care are cu două roți mai puține. Este vorba despre DeLorean Anyday, un city bike la fel de elegant și unic precum automobilul ale cărui uși se deshideau în sus.

Anyday este o bicicletă cu mult stil, mai ales dacă ne uităm cu atenție la tehnologiile, materialele și detaliile care însumate constituie bicicleta. Are butuc cu schimbător integrat, transmisie pe curea, frâne hidraulice, jante laminate cu un strat reflectorizant pentru siguranța rutieră pe timpul nopții, șa cu gel pentru confort sporit și furca de față din carbon. Componentele sunt în mare parte Shimano Alfine, dar și Ritchey sau FSA. Totuși, cadrul atrage cam toată atenția, fiind realizat din țevile de oțel inoxidabil a celor de la Columbus.

Traian Goga

Traian Goga este redactor FreeRider.ro încă de la începuturile revistei și reprezintă una dintre vocile care contează în ciclismul românesc.

Share
Published by
Traian Goga

Stiri Recente

Dynamic Turblo 2 – mini-pompă electrică pentru bicicletă

Dynamic Turblo 2 este o pompă electrică compactă și foarte ușoară, destinată umflării rapide a…

2 zile in urma

Sinaia se descoperă altfel: o zi pe bicicletă între munte, istorie și cultură

La final de august, Sinaia îi invită pe iubitorii de ciclism, natură și aventură să…

4 zile in urma

Delta Dunării pe gravel – 200 km printr-un tărâm cum nu mai există în Europa

Nu știu exact cum să încep altfel decât simplu: Delta Dunării pe bicicletă este ceva…

o săptămână in urma