Categorii: Video

Promo Turul Italiei 2012

Organizatorii Turului Italiei au făcut un montaj de zile mari cu imagini din ediția de anul trecut a cursei și l-a folosit pentru promovarea ediției de anul acesta. Clipul surprinde chintesența acestei competiții: dramele prin care trec sportivii, lupta cu cronometrul, cu munții din Peninsulă și cu adversarii lor. Personal vorbind, este unu dintre cele mai bune clipuri având ca temă ciclismul pe care le-am urmărit vreodată. Vizionare plăcută!

Traian Goga

Traian Goga este redactor FreeRider.ro încă de la începuturile revistei și reprezintă una dintre vocile care contează în ciclismul românesc.

Vezi comentarii

Share
Published by
Traian Goga

Stiri Recente

Delta Dunării pe gravel – 200 km printr-un tărâm cum nu mai există în Europa

Nu știu exact cum să încep altfel decât simplu: Delta Dunării pe bicicletă este ceva…

3 zile in urma

Câmpulung Muscel găzduiește un weekend dedicat mountain bike-ului: MTB Academy Cup și Lupii Dacilor – Trofeul Muscelului 2026

În weekendul 19–20 septembrie 2026, Câmpulung Muscel devine unul dintre punctele importante ale calendarului de…

5 zile in urma

Transilvania Bike Trails Race revine la Saschiz pentru cea de-a 12-a ediție în 2026

Transilvania Bike Trails Race (TBT Race) revine în perioada 19–23 august 2026, la Saschiz, pentru…

5 zile in urma