Ediție limitată Sidi Wire pentru Tony Martin și echipele Cannondale și Lampre

Câțiva dintre cei mai de seamă rutieri ai plutonului profesionist vor fi dotați de către producătorul italian Sidi cu o ediție limitată a modelului său de top Wire. Astfel, echipele Cannondale Pro Cycling Team și Lampre-Merida vor avea proprii pantofi personalizați, iar specialistul la contratimp Tony Martin va încerca să își reducă la tăcere adversarii purtând o pereche special concepută pentru el.

Sidi Wire sunt alegerea multor profesioniști mulțumită unor calități de netăgăduit, cum ar fi talpa de carbon foarte rigidă și sistemul de ventilație care își aduce și el aportul în ceea ce privește gradul de confort. De asemenea, sistemul de strângere Tecno 3 permite celui care îi poartă să regleze independent tensiunea din mecanism. Pantofii vor fi disponibili și pentru vânzare, având un preț care gravitează în jurul a 500$.

 

 

Traian Goga

Traian Goga este redactor FreeRider.ro încă de la începuturile revistei și reprezintă una dintre vocile care contează în ciclismul românesc.

Share
Published by
Traian Goga

Stiri Recente

Campionatul Național de Downhill Cheile Grădiștei 2026: informații importante

Nu mai este mult până la Campionatul Național de Downhill, care va avea loc anul…

2 zile in urma

Andorra Epic 2026 – patru zile de mtb pe unele dintre cele mai spectaculoase trasee din Pirinei

Dacă există un concurs care îmbină perfect mountain bike-ul tehnic, peisajele alpine și organizarea impecabilă…

4 zile in urma

L’Étape România by Tour de France revine pe 30 august. S-au deschis înscrierile pentru ediția aniversară

Dacă ai vrut vreodată să pedalezi pe bulevarde complet închise traficului și să simți atmosfera…

o săptămână in urma