3T și-a prezentat cele două modele de ghidoane pentru contratimp, Ventus II și Brezza Nano. Ambele ghidoane sunt compatibile cu sistemul electronic Di2.
Ventus II este mai ușor cu 15% decât varianta de anul trecut. Baza ghidonului a fost reproiectată pentru a poziționa mai bine cotierele, iar captele ghidonului beneficiază de mai multă aderență pentru a preveni alunecarea mâinii.
Brezza Nano are o lățime de doar 30 de centimetri și este destinat triatloniștilor, oferindu-le acestora un confort sporit. Motivul pentru care lățimea ghidonului este atât de mică este faptul că un triatlonist adoptă mult prea rar o altă poziție decât cea aerodinamică și se ridică în picioare mult prea puțin când pedalează. Astfel, se realizează și un câștig la nivel de greutate.
Polar Street X este genul de produs care îți lasă o impresie clară încă de la început: este un ceas…
Obciniada nu e doar un festival de sport și muzică, și e o ocazie de a descoperi Bucovina, și dealurile…
În perioada 22–24 mai, la Câmpulung Muscel, are loc MTB Skills Camp Boot Camp Level 1, o tabără dedicată cicliștilor…