În acest tutorial îți vom arăta cum se montează un angrenaj cu bottom bracket de tip hollowtech. Acesta face parte din noua generație de angrenaje și oferă multiple avantaje: greutate scăzută, montare facilă și o durabilitate mai mare.
Montarea unui angrenaj cu bottom bracket hollowtech este simplă, trebuie doar să urmărești pașii de mai jos.
Așa arată un angrenaj cu BB de tip hollowtech. Sistemul poate fi întâlnit pe multe modele de angrenaje de la Shimano.
Acestea sunt cele două chei de care vei avea nevoie pentru a duce la bun sfârșit operațiunea. Cheia pentru strângerea bottom bracket-ului este una specială și poate fi achiziționată din magazinele de specialitate.
Pasul 1: Folosește vaselină pentru a unge filetul bottom bracket-ului. Și ambele componente ale acestuia, desigur.
Pasul 2: Aceeași operațiune trebuie efectuată și pe filetul cadrului.
Pasul 3: Apoi trebuie să înfiletezi cele două componente ale bottom bracket-ului pe cadru. Respectă indicațiile de left (stânga) și right (dreapta). Înfiletează mai întâi cu mâna spre dreapta.
Pasul 4: Utilizează apoi cheia pentru a-l strânge bine.
Pasul 5: Aceeași operațiune trebuie efectuată și pentru cealaltă componentă a bottom bracket-ului.
Pasul 6: Strânge cu cheia în direcția indicată.
Pasul 7: Pentru a introduce corect angrenajul, va trebui să tragi lanțul peste și să-l fixezi în Bottom Bracket.
Pasul 8: Apasă pe angrenaj pentru a-l introduce în BB.
Pasul 9: Apoi poți urca lanțul pe foaie. Dacă angrenajul tău are mai multe foi, urcă lanțul pe foaia mică.
Pasul 10: Urmează prinderea brațului stâng. Atenție, deoarece acesta are o căutare astfel încăt să intre perfect pe ax. Vezi poza de mai jos pentru detalii.
Pasul 11: Cu celălalt capăt al cheii de bottom bracket vei strânge componenta din plastic care vine montată pe brațul stâng.
Pasul 12: Fixeaz-o cu mâna, apoi utilizează cheia pentru a o strânge.
Pasul 13: Odată montat brațul nu-ți mai ramâne decât să strângi cele două șuruburi cu o cheie imbus. Atenție, șurburile trebuie să fie poziționate opus.
Aici se termină operațiunea de montare a angrenajului cu bottom bracket hollowtech, operațiune care nu ar trebui să-ți răpească mai mult de 15 minute.
Puține nume din lumea componentelor de bicicletă inspiră același nivel de încredere ca DT Swiss.…
Orbea a prezentat noua generație Wild LT, unul dintre cele mai importante modele din gama…
Organizatorii BikeXpert Alpine Challenge au dat startul înscrierilor pentru ediția cu numărul 13 a uneia…
Vezi comentarii
Cupele nu se pot monta invers, si ca ai vrea sa nu respecti indicatiile.
Cheia pentru cupe este preferabil sa fie inchisa sau tubulara. Cea tip gheara(ca in imagine) poate scapa.
La BBH nu i-as mai zice noua generatie, pentru ca sunt ani buni de cand este utilizat sistemul si este consacrat.
As adauga si punerea unui strat foarte subtire de vaselina pe capacele din plastic care capsuleaza rulmentii din cupe.
Agreed ca BBH nu mai este chiar nou, dar de abia acum incepe sa apara la componentele entry level (gen non series, acera/alivio, deore). Cam pe acolo am vrut sa facem referirea.
Multumiri pentru completari!
Axul nu e de otel si nu exista bile ci rulmenti capsulati la tot ce e holloowtech, chiar saptamana trecuta am schimbat rulmenti din cupe cu ceva mai buni, ca sa te convingi ca axul nu e otel pune un magnet si ai sa vezi ca nu tine.
Te lamuresti aici cu oxidul de aluminiu..
http://en.wikipedia.org/wiki/Aluminium
Eram curios ce LX ai desfacut tu fiindca LX pe Hallowtech e doar pe seria de trekking de la Shimano, negasindu-se la nici un magazin din Romania atat ca piesa separata cat si ca piesa montata pe o bicicleta noua....
PT VIRUSUL
Unde ai scos rulmentii la Hollowtech? Ce magazin are aceasta presa? Stiu ca trebuie niste prese si extractoare speciale...
(Unele mesaj sterse pentru limbaj neadecvat/crtica neconstrcutiva/jignire intre utilizatori).
Acasa am facut toata operatia cu o surubelnita un boc de lemn un ciocan de cauciuc, cheie de pinoane si rabdare.
Asa aratau rulmenti dupa ~3000 de km, am luat FAG care la modelul asta sunt japonezi
http://img408.imageshack.us/i/img0204resize.jpg/
http://img263.imageshack.us/i/img0213resize.jpg/
http://img202.imageshack.us/i/fagjapan.jpg/
Axul acestui angrenaj, inainte de montaj, se va unge cu vaselina pt. a-i stopa corodarea.
Este confectionat din DURAL(aliaj de aluminiu) si este lipsit de protectie iar din cauza apei, corodeaza in timp.
Apa patrunde cu usurinta prin tubul seii pe la tija de sa daca aceasta n-a fost etansata, de ex. cu pasta Anti-Seize-Compound sau daca bicla se spala cu jet de apa sub presiune.
Cheia aceea tip ''gheara'' poate scapa daca nu este pozitionata corect si se lucreaza haotic cu ea; este asa de bine stantata incat intra pe cupe fara pic de joc.
Am aceasta varianta de la BBB si stiu f. bine ce vorbesc.
Ce rol are componenta aceea din plastic?Nu cred ca de fixare,nu-i asa?