Paradă cu 200 de bicicliști la Lugoj

Campania Lugojul Pedalează, deși recent începută, se bucură de o priză excelentă la publicul bănățean. Primul eveniment a ieșit cum nu se putea mai bine, iar plimbarea organizată duminică, 2 decembrie, a atras circa 200 de bicicliști în ciuda ploii și a vremii reci.

Deși a fost organizat la o zi după 1 decembrie, participanții la eveniment au purtat cu ei steagul României de-a lungul defilării și l-au întâmpinat pe Ștefan Hodi, proaspăt sosit de la Alba Iulia. Cu ocazia plimbării de ieri, organizatorii au mai împărțit 120 de numere pentru bicicliști, acțiune ce face parte din campania Lugojul Pedalează și care dorește a obține, printre altele, un număr estimativ al celor care pedalează în urbea bănățeană.

Traian Goga

Traian Goga este redactor FreeRider.ro încă de la începuturile revistei și reprezintă una dintre vocile care contează în ciclismul românesc.

Share
Published by
Traian Goga

Stiri Recente

Despre taberele de Downhill pentru copii de la Azuga: interviu cu Diana Șubran

Ceea ce se întâmplă la Azuga nu poate fi trecut cu vederea prea ușor: tabare de downhill, probabil printre cele…

6 zile in urma

Test Polar Street X – un ceas pentru viața activă, nu pentru obsesia de date

Polar Street X este genul de produs care îți lasă o impresie clară încă de la început: este un ceas…

2 săptămâni in urma

În inima Bucovinei: tot ce trebuie să știi despre cursele MTB de la Obciniada 2026

Obciniada nu e doar un festival de sport și muzică, și e o ocazie de a descoperi Bucovina, și dealurile…

2 săptămâni in urma