Mongoose Maurcie FS 2011


O fotografie cu un nou fixie de la Mongoose a fost facuta publica zilele acestea pe internet. Se pare ca fotografia a fost cumva sustrasa, deoarece Mongoose nu a prezentat inca noile modele pentru 2011.


Denumirea de FS provine de la FreeStyle iar bicicleta se bucura de o paleta variata de culori : mov, alb, negru si galben. Se poate spune ca Mongoose a pus accentul pe detalii, in special daca analizam lantul auriu sau cele doua spite galbene. Mansoanele, cheita de sa si menetele de frana sunt de asemenea galbene.



Angrenajul mov cu negru vine sa completeze placut bicicleta, nuanta fiind asemanatoare cu cea a partii frontale a noului fixie. Mai multe detalii despre greutate si pret vor fi disponibile dupa ce Mongoose va prezenta noua gama de biciclete pentru 2011.


via | Prolly Is Not Probably


Dragos Mitroi

Inițiatorul proiectului FreeRider.ro, are la activ peste 250 de biciclete testate și evaluate în mod obiectiv. Pedalează din 1998 pe mountainbike și din 2009, aproape zilnic, pe site-ul de față.

Share
Published by
Dragos Mitroi

Stiri Recente

Dynamic Turblo 2 – mini-pompă electrică pentru bicicletă

Dynamic Turblo 2 este o pompă electrică compactă și foarte ușoară, destinată umflării rapide a…

7 zile in urma

Sinaia se descoperă altfel: o zi pe bicicletă între munte, istorie și cultură

La final de august, Sinaia îi invită pe iubitorii de ciclism, natură și aventură să…

o săptămână in urma

Delta Dunării pe gravel – 200 km printr-un tărâm cum nu mai există în Europa

Nu știu exact cum să încep altfel decât simplu: Delta Dunării pe bicicletă este ceva…

2 săptămâni in urma