Categorii: Generale

Alien Bike te invită la primele concursuri virtuale ale sezonului rece 2021-2022!

Pentru mulți, iarna nu înseamnă „stop joc” la bicicletă, nu se agață nimic în cui. În schimb, locul de joacă se mută în casă. Și pentru că nici concursurile nu iau pauză, Alien Bike te invită să te înscrii la Cupa Virtuală ALIEN Bike!

Pentru a participa, trebuie să deții un hometrainer smart, pe care-l poți conecta la telefon sau tabletă, și un cont ambele platforme Zwift și Rouvy. Poți participa și dacă nu ai trainer smart, dar ai pedale cu putere (powermetru) și hometrainer obișnuit sau rulou.

Programul seriei de concursuri este următorul:

  • Etapa 1 – ZWIFT    – 16.12.2021 – 19:00
  • Etapa 2 – ZWIFT    – 23.12.2021 – 19:00
  • Etapa 3 – ROUVY  – 13.01.2022 – 19:00
  • Etapa 4 – ROUVY  – 27.01.2022 – 19:00
  • Etapa 5 – ZWIFT    – 10.02.2022 – 19:00
  • Etapa 6 – ZWIFT    – 24.02.2022 – 19:00
  • Etapa 7 – ROUVY  – 10.03.2022 – 19:00
  • Etapa 8 – ZWIFT    – 17.03.2022 – 19:00

Înscrierile încep pe data de 13 decembrie și se fac aici, iar la finalul Cupei, vor fi oferite premii. Mai multe detalii despre sistemul de participare aici.

Dan Mazilu

Îi place să spună că s-a născut pe bicicletă, însă în realitate s-a născut în București. Practic, se dă pe două roți din copilărie. Mai serios s-a apucat de ciclism din 1998 când, după ce și-a cumpărat primul MTB, s-a și dus la vârful Omu. Se mândrește că a fost primul care a făcut asta și până în ziua de azi așteaptă să-i confirme cineva... Lăsând gluma la o parte, Dan este unul din cei mai pasionați cicliști din România, la nivel de amatori. Rămânând tot timpul la un nivel constant al pasiunii, niciodată prea exagerat sau prea monoton, și-a angrenat întreaga familie care-i susține entuziasmul și pedalează alături de el. Tot timpul pe bicicletă, la concursuri, la teste, la evenimente de profil din țară și străinătate, explorând un nou traseu de cicloturism sau pur și simplu scriind despre acest subiect, Dan este în constantă legătură cu ultimele noutăți din domeniu, ultimele trenduri și ultimele tehnologii folosite la biciclete.

Share
Published by
Dan Mazilu

Stiri Recente

L’Étape România by Tour de France revine pe 30 august. S-au deschis înscrierile pentru ediția aniversară

Dacă ai vrut vreodată să pedalezi pe bulevarde complet închise traficului și să simți atmosfera…

10 ore in urma

Crater Bike Fest 2026 a adus la Betfia două competiții UCI importante pentru calificarea la Jocurile Olimpice

În perioada 19-21 iunie, stațiunea Băile Felix – Betfia a găzduit Crater Bike Fest 2026,…

2 zile in urma

Devron Tsunami la test: cum se descurcă noul entry-level?

Dacă acum 10 ani entry-level era o bicicletă de 2.000 de lei, astăzi, o bicicletă…

2 zile in urma